Šuo balionas

Original price was: 150,00 €.Current price is: 100,00 €.

Šuo balionas pridėtas prie mėgstamų

Aprašymas

Šuo balionas arba Balloon dog – tai amerikiečių menininko Jeffo Koonso sukurta skulptūrų serija. Šios skulptūros iš balionų garsėja ryškiomis ir drąsiomis spalvomis: raudona, mėlyna, purpurine, geltona ir oranžine. Jos kuriamos sudėtingu procesu, kurio metu gaminamos metalinės formos, formos pripučiamos suslėgtu oru ir padengiamos atspindinčia danga. Rezultatas – blizgantis, metalinis šuo – balionas, kuris nutrina ribas tarp meno, kičo ir kasdienių daiktų.

Koonso balionų šunų skulptūros laikomos didesnio jo darbų ciklo, kuriame nagrinėjamos vartojimo kultūros, populiarių vaizdinių ir aukšto bei žemo meno sąveikos temos, dalimi. Jos sulaukė didelio pripažinimo ir tapo ikoniškais šiuolaikinio meno simboliais, atspindinčiais savitą Koonso meninį stilių.

Šios skulptūros buvo eksponuojamos garsiose meno institucijose visame pasaulyje, o aukcionuose už jas buvo mokamos rekordinės sumos. Jeffo Koonso šunų balionų serija tapo jo meninio palikimo sinonimu ir paliko ilgalaikį poveikį meno pasauliui.

2021-aisiais Majamio galerijoje meno kolekcininkė netyčia užkliudė vieną šių įspūdingų skulptūrų, kuri nukrito ant grindų ir sudužo. Kolekcininkės laimei, draudimas padengė 42 000 JAV dolerių vertės kūrinio kainą. Galerijos lankytojams kilo klausimas, ar tai buvo nelaimingas atsitikimas, ar galbūt performanso dalis.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.