Klyksmas

Original price was: 150,00 €.Current price is: 100,00 €.

Klyksmas pridėtas prie mėgstamų

Aprašymas

Edvardo Muncho paveikslo “Klyksmas” nesumaišysite su niekuo. Tai yra vienas garsiausių ir labiausiai atpažįstamų paveikslų pasaulyje. Jis buvo nutapytas 1893 m. ir nuo to laiko tapo modernaus meno ikona, garsėjančia galinga nerimo ir egzistencinės baimės išraiška.

Pagrindinė paveikslo figūra – žmogus kaukolės formos veidu, kurio burna atverta tyliai rėkia. Už figūros esantis dangus yra ryškių spalvų sūkurys, perteikiantis intensyvią emociją ir sumaištį.

Munchas sukūrė kelias “Klyksmo” versijas, įskaitant du paveikslus, dvi pasteles ir kelias litografijas. Kiekvienoje versijoje šiek tiek skiriasi spalvos ir kompozicija, tačiau visos jos pasižymi ta pačia gąsdinančia ir nerimą keliančia kokybe.

“Klyksmas” yra ypatingas tuo, kad sugeba perteikti universalios žmogiškosios patirties pojūtį. Munchui rūpėjo tyrinėti žmogaus emocijų gelmes, ypač nerimo ir susvetimėjimo jausmus, kurie, jo manymu, buvo paplitę šiuolaikinėje visuomenėje. “Klyksmas” kalba šiomis temomis ir jau daugiau nei šimtmetį rezonuoja su žmonėmis visame pasaulyje.

Be to, Munchas itin ryškiai naudoja spalvas ir formas. Virpantis dangus ir iškreipta figūra yra ir labai išraiškingi, ir sugestyvūs. Paveikslas yra ekspresionizmo – stiliaus, kuriuo siekta perteikti vidinius emocinius menininko išgyvenimus, – šedevras.

Apskritai “Klyksmas” yra galingas ir išliekamąją vertę turintis meno kūrinys, kuris ir toliau žavi žiūrovus savo žiauriu ir nuoširdžiu žmogaus būsenos vaizdavimu.

Ši meno klasika gali puikuotis ir ant Jūsų namų sienos, kurią sukursime specialiai Jums!

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.